Jak przebiega weryfikacja klienta w parabankach?

Każdemu klientowi, który zgłasza się do firmy pożyczkowej zależy na czasie. Wiele firm reklamuje się, że udzielają szybkie pożyczki w ciągu 15 minut. Nie oszukujmy się. Nie zawsze jest to realne, z różnych względów. Wszystko tak naprawdę zależy od tego, jak wiele wniosków o darmowe pożyczki w danym dniu będzie miała do rozpatrzenia taka firma. Ludzie to nie cyborgi. Na wszystko potrzebują czasu, a czas nie jest z gumy. Najwięcej czasu zajmuje oczywiście weryfikacja tożsamości klienta, która następuje, gdy wniosek o pożyczki bocian został złożony. Choć wiele firm deklaruje, że wnioski o mondeo pożyczki są rozpatrywane bardzo szybko, praktycznie natychmiast, trzeba wziąć pod uwagę, że możemy trafić na dzień, w którym wniosków o pożyczki bez bik będzie bardzo dużo. Będziemy musieli więc na weryfikację czekać w kolejce.

Sprawdzanie klientów – podstawowe zasady

Każda firma pożyczkowa, która udziela pożyczki bez biku i krd przez internet musi zweryfikować klienta, który się o nie ubiega. Ma to na celu przede wszystkim sprawdzenie prawdomówności osoby, która ubiega się o hapi pożyczki opinie. Podczas rozmowy konsultant zadaje również dodatkowe pytania, na podstawie których może wyciągnąć wnioski, czy dana osoba będzie w stanie spłacić zaciągnięte pożyczki bez zdolnosci kredytowej, czy też nie. Jest to forma zabezpieczenia dla firmy, aby nie udzieliła pożyczki przez internet bez zaświadczeń osobie, która kompletnie nie będzie w stanie jej spłacić.

Weryfikacja za pomocą dowodu osobistego

Część firm, proponuje weryfikację danych za pomocą dowodu osobistego. We wniosku o hapi pożyczki logowanie należy podać serię oraz numer dowodu osobistego. Konieczne jest, aby był to dowód osobisty osoby, która ubiega się o pożyczki pozabankowe.

Weryfikacja za pomocą przelewu bankowego

Pożyczkodawcy bardzo często proszą klienta o wykonanie przelewu weryfikacyjnego na niewielką sumę, z konta bankowego, na które klient chce otrzymać pieniądze. Na pewno jest to również bardzo wygodna forma, która pozwala na potwierdzenie posiadanego konta bankowego. Dzięki temu nie ma mowy o tym, że bocian pożyczki zostaną przelane na niewłaściwe konto.